Ознака: Сарај

Македонија

Ограбена експозитура на НЛБ Банка во Сарај

Вооружена група изутрината ја ограбила експозитурата на НЛБ Банка АД Скопје во општина Сарај. Нема повредени лица, но и детали за висината на направената штета. Надлежните органи вршат увид на самото […]

Живот

Утре струја ќе нема во делови од општина Сарај и Кисела Вода

Поради технички зафати во дистрибутивната електромрежа без струја утре од 10 до 11 часот ќе бидат корисниците од улица “4″ во село Сарај и од селата Арнакија, Семениште, Буковиќ, Ласкарци, […]

Вести Македонија

Каде има најголема излезност?

Најголема излезност на референдумот до 13 часот има во скопските општини Центар и Карпош, по кои следуваат Крива Паланка, Сарај и Крушево. Според податоците на Државната изборна комисија ДИК, скопската […]

Вести

Полицијата се уште не ги има уапсено активистите на ДУИ кои пукаа со калашникови во Чаир и Сарај

Полицијата се уште не ги има уапсено активистите на ДУИ кои пукаа со калашникови во Чаир и Сарај по завршување на изборите во неделата. Тешки инциденти и во Шуто Оризари. […]

Вести

Во Сарај почина младо момче, врз глава му падна статива

На 13.10.2017-та во 17:10 часот, од Градската општа болница “8-ми Септември“ до полицијата примено е известување дека кај нив починал Б.С.(19) од с.Ропалце – Куманово.Tој во 14:30 часот со приватно […]

Вести

Полицајци со панцири и автоматски пушки во Сарај – двајца во болница

Две лица се повредени, во тепачка која вчера пред полноќ се случила во скопската општина Сарај, тврдат очевидци за Press24, кои ни ги испратија овие фотографии. Според информациите  тепачката избила во локалниот […]

Локална самоуправа

Улицата „Сарај“ целосно затворена за сообраќај

Градот Скопје ги известува граѓаните, дека почнувајќи од среда (02.11.2016 година) целосно ќе биде затворен за сообраќај дел од улица „Сарај“, на потегот од Храмот „Св.Злата Мегленска“ до крстосницата со […]

Локална самоуправа

Ново средно училиште во Сарај

Градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски, Министерот за образование и наука Пиштар Лутфиу, градоначалникот на Општина Сарај, Беким Мурати, и Бедри Ѓуреци, директорот на новото средно училиште „Сарај“, денеска присуствуваа […]