Ознака: сара џесика паркер

Магазин

Џесика Паркер за македонскиот филм „Медена земја“: „Еден од најдобрите филмови кои се номинари за Оскар“

Познатата актерка Сара Џесика Паркер на својот Инстаграм профил напиша: „Медена земја“ е неверојатна , визуелено зачудувачка, епска а сепак интимна приказна за пчеларката Атиџе Муратова. Жена која нема никогаш […]

Сцена

Сара Џесика Паркер изгледа спектакуларно во црвениот балски фустан

Во серијата “Сексот и градот”, глумела колумнистка од Њујорк, која била опседната со мода, а сега докажа дека и во реалниот живот е вистинка модна икона. Сара Џесика Паркер синоќа […]

Сцена

Многу старо изгледаш: Жестоки критики за актерката која беше секс симбол и модна икона

Сите ја знаеме како Кери од „Сексот и градот“. Како девојката со страст, широко срце, високи потпетици и пред се девојката која се чини дека никогаш нема да остаре. Но, […]

Сцена

Заводничка: Сара Џесика Паркер повторно позираше со наследничките Мерион и Табита во Њујорк

Ѕвездата на серијата „Сексот и градот“ повторно позираше со наследничките Мерион и Табита во Њујорк. Актерката Сара Џесика Паркер била една од главните ѕвезди на настанот „Ballet’s Spring Gala“ во […]

Сцена

Едвај се воздржала да не проговори! Актерката открила долго чувана тајна!

Сара Џесика Паркер, попозната како Кери Бредшо од серијата „Сексот и градот“, го претставила својот нов парфем. Вели дека ѝ било многу тешно да молчи за тоа, и да чека […]

Сцена

Синот на Сара Џесика Паркер има алергија: Лекот што му го спаси животот поскапе за 260 долари. Еве што порачала актерката!

Сара Џесика Паркер, попозната како Кери Бредшо од серијата „Секс и град“, до скоро беше заштитно лице на еден бренд.Имено, станува збор за лек против алергија кој многумина спаси од […]