Ознака: сателит

Видео Свет

Ракетата “Протон-М” го однесе рускиот воен сателит во орбита (ВИДЕО)

Видео во кое беше прикажано успешното полетување на руската ракета “Протон-М” со воен воен сателит беше пуштено во јавноста од државната вселенска корпорација Роскосмос во петокот наутро. Министерството објави дека […]

Вести

Погледнете како изгледала поплавата преку сателитски снимки

Катастрофалната поплава која го зафати скопскиот регион по метеоролошкиот феномен кој се случува еднаш на 1.000 години е регистрирана и од вселената. Сателитските фотографии направени пред и по поплавите ја покажуваат […]

Контроверзни фајлови

Сателитите ги открија тајните воени бази на САД низ светот

Сателитите ги „открија“ тајните воени бази што САД ги има ширум светот. Овие бази не можеа да бидат видени на програмите за сателитски преглед на Земјата достапни за граѓаните. Еве […]