Ознака: сауна

Сцена

Спа центар, базен, Цеца направи комплетен ремонт на вилата

Една од најпознатите српски пејачки, Светлана Ражнатовиќ од својот дом направи вистинска оаза. Цеца со своето семејство живее во луксузна вила, а од неодамна реши во својот дом да направи […]

Живот

Дали сауните се навистина добри за вашето здравје?

Европејците со векови се колнат во здравствените придобивки на сауните и тврдат дека покрај релаксацијата и потењето, редовните посети на сауна можат да направат сè – од намалување на крвниот […]

Живот

Зошто е добра сауната?

Многу пациенти, луѓе со висок крвен притисок, не се свесни дека постои сосема природен начин за борба против високиот крвен притисок.  Редовното, барем 2 пати неделно одење во сауна на […]