Ознака: Саше Политико

Видео

Бокс мечот на Политико и Сарма, фајт на векот заврши со нокаут

Саше Политико е повторно актуелен деновиве, па решивме да ве потсетиме и на неговиот бокс меч кој заврши со класичен нокаут, со Александар Спасовски познат и како Сарма. Своевремено имаше […]

Фото Црна хроника

Саше Ивановски Политико со видливи повреди на лицето

Од фогографијата која што сам си ја објави на својот фејс профил Политико, може да се види дека има повреди на лицето. Од што настанале допрва ќе утврдува полицијата. Ивановски […]

Живот

MВР потврдува – Саше политико и неговата сопруга Марина се колеле со ножеви

Од наши извори дознаваме: “Познат македонски новинар и сопственик на портал, поради семејно насилство бил приведен во полиција“. Вчера во семејниот дом во Скопје Саше физички ја нападнал својата сопруга. Еден […]

Вести

Саше Политико доби нервен слом по „корпата“ од Милчин и Сорос

Сопственикот на проопозицискиот медиум Мактел, Саше Ивановски, се огласи со објава во која во најмала мера може да се каже дека силно го изразува своето незадоволство од Фондацијата Сорос и […]