Ознака: Сашо Поцков

Вести

СДСМ на чело со Локвенец, Китев, Поцков, Мухиќ и Костов гласаше ЗА неуставниот закон за двојазична држава

Неуставниот закон за двојазичност на цела територија на Република Македонија, СДСМ го протурка на Комисијата за политички систем, откако пратениците на владејачката партија гласаа ЗА.Пратениците на СДСМ гласаа ЗА,  пратениците […]

Вести

Скандал: Сватот на Катица кандидат за пратеник на СДСМ!

„Не можам во април, имам приватни обврски, ќерка ми ќе прави свадба“, беше едно од образложенијата на Јанева пред половина година кога стануваше збор за закажување на датумот за следното […]