Ознака: свадби

Вести

Граѓаните во ек на пандемија не се откажуваат од правење свадби- кривични пријави за угостителски објекти ширум Македонија

Кривична пријава за прекршување на протоколите за работа добиле угостителски објекти во Скопје, Гостивар, Тетово, Боговиње и Арачиново кои организирале свадби со поголем број маси и без доволно растојание. Со […]

Балкан

Хрватска објави нови препораки за одржување свадби, дозволено е танцување

Хрватскиот Завод за јавно здравје објави нови препораки за свадби, според кои танцувањето е дозволено само за младенците и нивните родители, или за членовите на блиското семејство, на почетокот на […]

Вести

Откажани се речиси сите свадби, во матично само бремени невести- еве колку свадби има месечно

Сите свадби закажани за пролетва и летово се откажани или презакажани за наесен. Матичните служби исто така ги откажуваат венчавките, а граѓански бракови склучуваат само оние двојки на кои им […]

Вести

Филипче: Cвадби ќе има, гостите ќе седат на растојание од два метри

Комисијата за заразни веќе има подготвено протоколи за одржување на различни курсеви, едукации во затворени простори, за јавниот превоз исто така, а во подготовка се и протоколите за работата на […]

Занимливости

Барањата за венчавки во Вухан зголемени за 300 отсто

Жителите на Вухан, кинескиот град откаде што почна ширењето на новиот коронавирус, полека се враќаат во нормала… А, паровите чиишто врски го преживеаја сѐ ова, сѐ почесто решаваат да прослават […]