Ознака: сведок

Занимливости

Се случува: Велешанка наместо со сопругот ја венчале со сведокот

Една анегдота се врти низ велешката чаршија, за која немаме потврда дали навистина се случила, но секако, дури и како анегдота, е одлична за почеток на следната анализа за коронакризата, […]

Вести

Лила денес сведочеше за Рекет

Предметот „Рекет”, против обвинетите Бојан Јовановски и Катица Јанева, денеска ќе продолжи со испрашување на четворица нови сведоци на Јавното обвинителство за организиран криминал. Водителката и блиска пријателка на Боки […]

Македонија

Обвинителката Лиле Стефанова повикана во Обвинителство за сведок во “Рекет“

Обвинителката од Специјалното јавно обвинителство, Лиле Стефанова била повикана од Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција, дознава “Пресинг Тв“ и таа во својство на сведок за случајот […]

Сцена

Клучниот сведок за убиството на Јелена откри кого го видел на кобниот ден

Во високиот суд во Белград вчера беше сослушан сведок за језивото убиство во Борча, каде беше убиена ѕвездата на Гранд, Јелена Крсмановиќ Марјановиќ. Сведокот чиј идентитет не се открива на насипот […]

Вести

Која е Христина Трипуновска, сведокот на СДСм?

Христина Трипуновска од Теарце е вработена во аптеките на Зегин како фармацевтски техничар. Од нејзиното вработување неколку години работела во аптека во Скопје, при што од страна на Зегин од […]

Сцена

Се појави клучен сведок во истрагата за убиството на пејачката: Зоран викал по Јелена ден пред исчезнувањето?

Владимир В.(71) од Белград тврди дека ги видел Зоран и Јелена како на 1 април околу 15 часот, ден пред злосторството, жестоко се расправаат на клупата под мостот Газела.Владимир вели […]