Ознака: сведоци

Вести

Сослушување на сведоци и оштетени, продолжува судењето за автобуската несреќа кај Ласкарци

Со сослушување на сведоци и оштетени, денеска во Кривичниот суд во Скопје треба да продолжи судењето за автобуската несреќа кај Ласкарци во која загинаа 16 лица, а 37 беа потешко […]

Вести

Фатиме Фетаи не знае да поставува прашања на распитот на сведоци

Обвинителката Фатиме Фетаи се соочува со постојани прекини поради неправилно распрашување и непознавање на процедурите при водење на распитот во случајот на поранешниот градоначалник на Општина Центар Андреј Жерновски. Одбрната во […]

Вести

СКОПЈЕ ПРЕПОЛНО СО ПОЛИЦИЈА: Што се случува во главниот град?

Денеска во Кривичниот суд во Скопје сведочат заштитените сведоци за ланските немили настани во кумановската населба Диво Насеље каде беа убиени 8 припадници на МВР, а 14 беа тешко повредени.Бидејќи […]

Вести

Сведоци за нападот во Истанбул: „Пукаше на сѐ пред себе, беше облечен во црно. Лицето му беше…“

Преживеаните кои беа сведоци на крвавиот терористички напад на аеродромот „Ататурк“ во Истанбул , во кој загинаа најмалку 36 лица, а преку 150 се ранети, рекле дека на сите страни виделе трупови […]