Ознака: сведочење

Македонија

Улогата на обвинетиот Нинџа во УБК и се за упадот на 27 април, според денешните изјави

Почнувајќи од случувањата во 2015. година обвинетиот Александар Василевски – Нинџа утринава ја почна својата одбрана на судењето за организираниот напад во Собранието на 27 април минатата година. Тој објаснуваше […]

Сцена

Дадилката на Наташа Беквалац сведочеше пред судот

Српските медиуми јавуваат дека дадилката на Наташа Беквалац денес сведочела на суд, во врска со физичкиот напад кој пред неколку месеци се случи во станот на пејачката кога Беквалац беше […]

Вести

Синот, зетот и шефот на кампањата на Трамп ќе сводочат пред сенатски комитети

Најстариот син на американскиот претседател, Доналд Трамп, Доналд Трамп помладиот и поранешниот шеф на неговата предизборна кампања, Пол Манафорт, на 26 јули ќе сведочат пред Комитетот за правосудство на американскиот […]

Сцена

НА ОВА СЕ ЧЕКАШЕ: Прозборе малата Јана, еве што кажа за ноќта кога исчезна нејзината мајка

-Тато тргна ја бара и почна да ја довикува. Јас се уплашив бидејќи не можев да го стигнам….Јана Марјановиќ, петгодишната ќерката на монструозно убиената Јелена Марјановиќ од Борча, ѝ рекла […]