Ознака: сведоштво

Свет

„Мечката ме закопуваше и ме џвакаше“: Сведоштво на Русинка која преживеала средба со мечка

Жорж Санц/ZUMAPRESS.com/Global Look Press Средбата со „господарот на тајгата“ во дивина може да биде фатална. Две жени од Русија кои го доживеале ова ни раскажаа како извлекле жива глава. Нивните […]

Македонија

Сведоштво за падот на параглајдеристот во село Љубаништа

Во текот на вчерашниот ден американски параглајдерист од САД беше повреден во Охрид извести МВР, а сведоци за „СДК.мк“ велат дека тој паднал врз автомобил и останал да лежи неподвижен. […]

Занимливости

Ме гризеше и морав да ја убијам: Страшно сведоштво на човекот кој го преживеа нападот на пума

Ноќната мора за секој планински тркач се претвори во реалност за 31-годишниот Американец, Тревис Кофман додека минувал низ својата вообичаена рута во паркот на планината Хорстут. Додека трчал, на патеката […]

Вести

СВЕДОШТВО НА САШО ГИЛЕВСКИ-КАЧО, ПРЕЖИВЕАН КАЈ ВЕЈЦЕ. ГОРЕА КАКО СВЕЌИ

Битолскиот бранител кој го преживеа нападот, раскажува за масакрот во 2001 година. Го чекам денот кога вистината за масакрот во Вејце ќе се дознае и убијците ќе бидат изведени пред […]

Вести

Шокантно сведоштво на Командант Малишева за Диво Насеље: Пукав колку што можев, со двете раце пукав

Од Косово дошол по барање на Мирсад Ндрецај командант НАТО, со единствена цел, повик до Албанците да се обединат под едно „црно црвено знаме“, како и за исполнување на сите […]

Сцена

Очевидецот кој го уништи исказот на Зоран: Сопругот не се оддели од Јелена кај рампата, туку…

Лаза Поповиќ е пензионер од Црвенка кој кобната сабота кога е брутално убиена Јелена Марјановиќ, на 2. април, околу 15:50 часот забележал жена маж и дете како заедно трчаат во […]

Црна хроника

Потресно сведоштво на другар на Коста: „Го молевме да преспие и да не вози сам до Кавадарци“

„Го молевме да преспие и да не вози сам до Кавадарци. Заедно бевме во саботата на забава во Струмица. Не успеавме да го убедиме да остане со нас.“Со овие зборови, […]