Ознака: свежина

Живот

Продолжете ја свежината на овошјето до три недели

Еден корисник на ТикТок сподели практичен совет за тоа како да го сочувате зеленчукот и овошјето во фрижидер Иако не е особено револуционерно, видеото е прегледано над седум милиони пати. […]

Кулинарство

Готвачот Бруно открива тајна за вкусните компирчиња: Вака помфритот ќе остане свеж и крцкав

За да не ја изгуби крцкавоста додека го носите дома, потребно е да направите една едноставна работа. Вкусниот помфрит сигурно е еден од омилените за многу луѓе, но доколку направите […]

Живот

Овие трикови ќе ви требаат по 8. Март: Како цвеќињата подолго време да ви бидат свежи?

Како цвеќињата подолго време да ви бидат свежи? Ова се некои трикови кои ги користат и во цвеќарниците. Розите, каранфилите и хризантемите сакаат многу вода. Лалињата и герберите можат и […]

Живот

Тест од 5 секунди открива дали месото кое што го купувате е свежо или пак расипано – погледнете

Бојата, количината вода и шаренилото со бели пруги открива колку месото стоело на полиците во продавница и дали е добро за подготовка. Избегнете невкусни јадења и летно труење со храна […]

Кулинарство

Тест од 5 секунди открива дали месото кое што го купувате е свежо или пак расипано – погледнете

Бојата, количината вода и шаренилото со бели пруги открива колку месото стоело на полиците во продавница и дали е добро за подготовка. Избегнете невкусни јадења и летно труење со храна […]

Живот

Тест од 5 секунди открива дали месото кое што го купувате е свежо или пак расипано – погледнете

Бојата, количината вода и шаренилото со бели пруги открива колку месото стоело на полиците во продавница и дали е добро за подготовка. Избегнете невкусни јадења и летно труење со храна […]

Живот

Шест важни совети: Како да станете рано, а да не се чувствувате лошо?

Станувате рано и цел ден сте уморни и нерасположени? Или легнувате многу доцна, па не можете да се наспиете доволно? Ако одговорите со ДА, ова се вистински совети за вас: […]