Ознака: свекрва

Живот

Драма на свадба: Свекрвата дознала дека невестата е нејзина ќерка

Една Кинеска, на денот на венчавката на својот син, открила дека тој, всушност, се жени за својата сестра. Како што пишува „Ориентал дејли“, несудената свекрва забележала бенка на раката на […]

Сцена

По породувањето на Тамара, Мачка ги собра сите во кафеана – се огласи и свекрвата

Вчера пејачката Тамара Тодевска го роди своето второ дете, синот Дарен и убавата вест самата ја соопшти на социјалните мрежи. Нејзиниот сопруг Александар Димитровски – Мачка веднаш ги собра блиските […]

Хороскоп

Хороскоп за свекрви: Овенот наредува, девицата опсесивна, лавот сака да доминира…

Кој хороскопски знак е вашата свекрва? Прочитајте го овој забавен хороскоп и дознајте нешто повеќе за нејзиниот карактер. Овен Сака да наредува, па кога ќе се истресе на сопругот и […]