Ознака: Светлана Ражнатовиќ – Цеца

Сцена

И Цеца стана експерт, вели вирусот е ослабнат

Не ширвиете паника, вирусот е многу ослабнат, вели „експертот“ Светлана Ражнатовиќ Цеца, во обраќањето на „Инстаграм“ до фнаовите. Таа заедно со синот Вељко беа дијагностицирани со ковид-19 пред неколку дена, […]

Сцена

Вељко пресреќен за Цеца- покажа со кој таа го поминува времето во изолација

Вељко Ражнатовиќ, синот на српската пејачка Светлана Цеца Ражнатовиќ објави фотографија од својата мајка на Инстаграм.   View this post on Instagram   Majka 🇷🇸❤️ @cecaraznatovic @tiger_blood_ultimate_selection A post shared […]

Сцена

Цеца и Богдана кога ќе дознаат зошто полицијата е пред нивниот дом ќе полудат

Синот на Светлана Цеца Ражнатовиќ на својот Инстаграм профил прикачи фотографија на која речиси неговите следбеници бурно реагираа. Имено тој пред нивниот двор пред семејната куќа на Дедиње забележал полициски […]

Сцена

Kолку чинeше фустанот кој Цеца го носеше на свадба кај Вељко и Богдана?

Свадбата на Вељко Ражнатовиќ и Богдана Родиќ сите ја опишуваа како свадба на деценијата. За свадбата на својот син Вељко, Цеца облече долг фустан во златна боја. На некои им […]

Сцена

Српската раперка ја ископира Цеца: На кого подобро му стои фустанот што Ражнатовиќ го носеше на свадбата на Вељко?

Српската раперка Ивана Расиќ попозната како Сајси МС (38) го привлече целото свое внимание на доделувањето на МАК наградите откако се појави во комбинација која на сите веќе добро им […]

Сцена

Пејачката никогаш не е сама: Цеца во вилата на Кипар ужива со оваа личност која и е морална поддршка по смртта на Аркан

Познатата српска пејачка Цеца по празничните концерти овој месец и по поменот на сопругот Аркан реши да замине на одмор далеку од очите на јавноста. Медиумите иако не и го […]