Ознака: Светлата Цеца Ражнатовиќ

Сцена

Свадбата на векот започна: Домот на Цеца украсен од рано утрово, а еве што прави младоженецот пред венчавката

Светлана Цеца Ражнатовиќ денеска го жени синот Вељко Ражнатовиќ со неговата избраничка Богдана Родиќ. Младиот пар штом дозна дека очекува принова веднаш закажаа свадба, а истото го направија пред големиот […]

Сцена

Цеца се огласи по веста дека ќе стане баба

Балканската музичка ѕвезда Светлата Цеца Ражнатовиќ се огласи на социјалните мрежи по веста дека ќе стане баба. Имено, според пишувањата на српските медиуми, Богдана е во вториот месец од бременоста […]