Ознака: светот загрижен

Свет

Светот загрижен за нејзиното здравје: Германски експерт за читање од усни откри што повторуваше Меркел додека се тресеше (ВИДЕО)

Експертот за читање од усни за радиото Antenne Bayern, тврди дека германската канцеларка, Ангела Меркел за време на третото тресење во јавност  ги повторувала зборовите: „Ќе успеам, ќе успеам“. Џудит Хартер, […]