Ознака: свет

Дестинации

Најромантичните хотели во светот

Ви ги издвојуваме најромантичните хотели во светот во кои може да уживате со вашите партнери во незаборавниот престој надополнет со многу чувствителни моменти. Срдечниот шарм е еден од највисоко рангираните […]

Вести

ОН состави листа на осомничени за воени злосторства во Сирија

Идентификувани се Сиријците на раководни функции кои би можеле да бидат одговорни за воени злосторства заедно со единиците кои ги извршиле и правосудните органи треба да почнат да делуваат,објави во […]

Занимливости

Во Тихиот океан се создава вулкан кој ќе го уништи светот

Научниците од Универзитетот во Јута предвидуваат дека на дното на Тихиот Океан во близина на островите Самоа се формира супер вулкан кој би можел да го загрози животот на Земјата. […]

Вести

ОН: Бројот загнати во Сирија се приближува до 70 илјади

Бројот на загинати во Сирија најверојатно се приближува кон 70 илјади, што е речиси 10 илјади повеќе загинати отколку на почетокот од годинава, изјави во вторникот по локално време во […]

Видео

Бебето што го освои светот

Погледнете како родителите пронајдоа иновативен начин да го разбудат своето бебе.  Ова бебе кога и да ја слушне планетарно популарната песна “Gangnam style” скока и игра, а неговата сестра не […]