Ознака: свеќа

Занимливости

Држеше јајце на пламен од свеќа, па го стави во вода. Настана нешто светликаво и сребрено пред неговите очи!

Овој експеримет ќе сакате да го изведете веднаш кога ќе го погледнете видеото кое трае една минута. Се работи се за „сребрено јајце“.На почетокот треба да се стави јајцето над […]

Вести

Денеска е Св. Григориј Неокесариски Чудотворец, направете го ова и ќе ви се исполни желба

Денеска е Св. Григориј Неокесариски Чудотворец.Свети Григориј се роди од родители незнабошци. Во младоста ја бараше утехата во елинската и египетската мудрост, но откако се увери во нивната недоволност, се сврти […]

Балкан

Запалила свеќа на гробот од синот: По неколку секунди ја дочекал хорор!

Биљана Јаќимовиќ, мајката на навивачот на Црвена Ѕвезда, Александар Јаќимовиќ (21) кој пред шест месеци е избоден со нож во тепачката на навивачи во Чачак, се запилила на гробот на […]