Ознака: својства

Занимливости

Волшебен минерал од Родопите спречува појава на рак

Клиноптилолитот, или како уште го нарекуваат – зеолит, е вистинско чудо на природата и може да биде најдено во Родопите. Поради многубројните чудесни својства, како и мноштвото намени, тој е […]

Живот

Ако изедете лук на празен стомак, дополнително ќе ги зголемите…

Лукот е познат како одличен зеленчук за јакнење на имунитетот, но дали знаете што се случува во организмот кога ќе изедете лук на празен стомак?Истражувањата покажале дека ако изедете лук […]