Ознака: СВР-Битола

Вести

Голема полициска акција во Могила – еве што запленила полицијата

Во село Могила се пронајдени 24.826 килограми тутун тип „Вирџинија“, како и шест ниви со насади од овој тип тутун, во акцијата што ја спровеле вчера и завчера СВР Битола […]

Црна хроника

Пронајден мртов Грк на паркинг во Битола

Вчера околу 20 часот и 15 минути во СВР-Битола, од екипа на Итната медицинска помош, пријавено е дека на улицата „Димитар Илиевски-Мурато“, на паркингот во кругот на хотел „Епинал“, покрај […]

Црна хроника

Кривична пријава за битолчанецот што се обиде да се самозапали

СВР Битола до Основното јавно обвинителств-Битола, поднесе кривична пријава против Н.М. (66) од Битола заради постоење на основи на сомнение за сторено кривично дело „Предизвикување општа опасност“.Од СВР-Битола информираат дека […]