Ознака: Св.Мина

Вести

Денеска е Св.Мина- еве што треба да направат мажите за среќа и благосостојба во домот

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 11 ноември.Денеска е Св. великомаченик Мина. Свети Мина беше по род Египјанец, а по професија војник. Подоцна ја напушти службата и се повлече […]