Ознака: СДСМ

Избор на уредникот

Неделковски: Бејли, СДС и ДПМНЕ против МАКЕДОНСКИОТ народ!

Народот сака јасни пораки. Засега, новото раководство на ВМРО ДПМНЕ претставено во двоецот Мицковски-Ѓорчев не ја соопшти својата визија и стратегија за иднината на партијата. Ние гласачите, не знаеме дали […]

Вести

Незаконски откопан гроб на градските гробишта, политичарка од СДСМ сакала да го присвои?

Локалниот портал „Охрид 1“, викендов јави за неверојатен случај од градските гробишта во Охрид, каде според нивни информации бил откопан гроб за да се провери дали во него има коски од […]

Вести

Зошто СДСМ и ДУИ криеја и не го информираа МВР за нивните намери на 27- ми април?

Гостувањето на Талат Џафери во емисијата „Патот кон“  на Алсат телевизија, фрла сосема ново светло на настаните од 27 април, кога револтирана група на луѓе кои повеќе од два месеци […]

Вести

По ослободувањето на убијците од Смилковско, Заев со меѓународна истрага за Диво Насеље

Додека обвинети за тероризам во притвор се луѓе кои протестираа за одбрана на Уставот на Република Македонија, а меѓу нив светски признатиот оперски пејач Игор Дурловски, доајенот на македонското актерство […]

Вести

Обвинителството продолжена рака на Заев, отвора истраги по нарачани изјави за луѓе од ВМРО- ДПМНЕ, а премолчува сведоштва за корупција во врвот на власта

Јавното обвинителство се претвори во продолжена рака на партијата на власт, се отвораат истраги, се штанцаат обвиненија и се водат постапки против секој еден кој не е дел од власта. […]

Вести

Груевски за „Траекторија“: Обвинети сме за нешто што претходно го правела, а и сега го прави Владата на СДСМ

Судењето за предметот „Траекторија” на СЈО во кој обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески и поранешниот директор на […]

Вести

Груевски: Партијата која до пред 6 месеци не го вадеше зборот режим од уста сега прави вистински режим

Тоа што се случи вчера е тежок преседан, тоа е ужас, тоа е режим. Тоа е нешто што го нема во демократски држави, тоа е уривање на демократијата, изјави лидерот […]

Вести

Од затворот во Шутка немаат одговор: Кој испраќа фотографии до медиумите на СДСМ?

Од затворот во Шутка сакаат да го заташкаат скандалот кој се случи во нивни рамки откако фотографија на Митко Чавков се појави во медиуми на СДСМ.Фотографијата е сликана од чуварницата […]

Вести

Заев и неговата Влада широко насмеани во време кога се апсеа и се решаваше за притворот на 35 обвинети

Додека се апсеа и се  решаваше за притворот на 35 обвинети за настаните на 27-ми април, министрите на Зоран Заев очигледно добро се забавувале.Тие по владината седница се фотографираа широко […]

Вести

Петровски: Соседните држави едвај чекаа вакви “фалинки“ кои ќе им ветуваат јазик, име и бришење на историјата

Болните луѓе имаат состојба на еуфорија каде што мислат дека можат да направат се. Да беше така лесно решавање на проблемите со соседите, сигурно дека до сега ќе го решеа, […]

Вести

Коалицијата на „стаклени нозе“: Ако СДСМ го земе секторот здравство, Села ги бара образование, транспорт или труд и социјала

Министерството за здравство се најде на средина меѓу Алијанса за Албанците и СДСМ. Коалициските партнери се без договор кој ќе го добие овој ресор. Канал 5 повикувајќи се на извор […]