Ознака: СДСМ

Вести Македонија

Ќе има ли Уставни промени или избори?

Со комплетно спротивставени ставови на двете најголеми македонски политички партии СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ денес продожи Собраниската комисија за Уставни промени. До кога ќе трае некој не може да предвиди, веројатно […]

Избор на уредникот

Не е дозволена амнестија за воени злосторства и државите секогаш можат да ги обноват запрените судски постапки!

Според ФОКУС, текстот од 29 мај 2014 (интернет издание) не е дозволена амнестија за воени злосторства и државите секогаш можат да ги обноват запрените судски постапки! Со оглед на тоа дека […]

Вести

Нов потпретседател на младите на СДС е синот на Фрчковски

еВЕ ЈА ЦЕЛАТА ИНФОРМАЦИЈА КОЈА ШТО БЕШЕ ЛИФЕРУВАНА: На првата седница на Централниот одбор на Социјалдемкратската младина на Македонија, беа избрани секретар, потпретседатели, огранизационен секретар и нов состав на Извршниот […]

Избор на уредникот

Штабот на ВМРО во Прилеп двојно заклучен. Кадарот од СДС командува без проблем

Денеска добивме информации од свиркачи кои се мошне интересни. Имено членовите на ВМРО побарале да си одржат состанок во просториите на Општинскиот комитет. На што им било одговорено дека мора […]

Коментари

На која дрога сте вие Фрчковски?

Денешната изјава на телевизија Телма на професорот Фрчкоски е следната: Власта изборите би ги добила глатко, а ВМРО-ДПМНЕ ќе паднат и под сегашната граница. Да ве информирам директно Фрчковски: Народот ја бојкотираше […]

Колумни

Колумна на Филип Петровски: Паљачото во одбрана на десницата од дервишот.

Паљачото на македонската новинарска сцена, кој што истата ја контаминира скоро три децении ме нарекол дервиш на македонската десница. Па, па, па, тешки зборови? Не би рекол. Човекот сакал да […]

Избор на уредникот Издвојуваме

Депилаторките од ВМРО со фризерките од СДСМ ?

Како обичен неопределен посматрач на целокупната ситуација во целата наша мала државичка која што бескрајно ја сакам , ми се гади од се. Сакам да споделам нешто со вас. Сте […]

Коментари Мислења

Ветувавте транспарентност, а вашите избраници во Битола имаат желба да ги уништат сите средства за информирање, со цел вистината да не излезе на виделина.

Објавувмаме нецензурирано отворено писмо на Габриела Илиевска Почитуван г-не Заев, Денес ќе бидете гостин во Битола. Во онаа иста Битола во која актуелната градоначалничка од вашата партија, на локалните избори […]

Коментари

Петар Богојески висок партиски функционер го деконспирираше Мицковски. Кој лаже господа?

Со скандалозен статус, кој не сметаме дека е објавен при отсуство на разум Петар Богојески високиот партиски функционер (заменик генерален секретар) го деконспирира Мицковски. Имено, денеска Мицковски при посетата на Битола […]

Коментари

Што се 60.000 луѓе во Париз, а што во Скопје

Се разбира дека здраворазумски мислечките луѓе не потпаднаа под лагите и манипулациите за „грандиозноста“ на митингот за промоција на Мицковски. Најголем дел како што самите се произнесува и наминале да […]