Ознака: СДСМ

Вести

Груевски: Ја намаливме невработеноста на 24.5 отсто, од 38 отсто во времето на СДСМ!

И покрај политичката криза, невработеноста во Република Македонија постојано се намалува и во последниве години достигна до историски најниско ниво.Споредено со истиот квартал од минатата година со една година наназад […]

Вести

ФОТО: Граѓаните ја отфрлуваат деструкцијата на СДСМ!

Граѓаните од повеќе градови денес јасно кажаа што мислат за платеничката револуција и СДСМ, која според нив се обидува да ги манипулира.Граѓаните од Свети Николе преку парола потпишана „Не ме […]

Вести

Јанева и СДСМ продолжуваат со кампањата против ВМРО-ДПМНЕ

СДСМ и Катица Јанева започнаа отворање на ново поглавје во политичките хајки во режија на специјалното јавно обвинителство.Откога стана јасно дека СДСМ е во длабока политичка дефанзива и има очаен […]

Вести

Познат функционер на СДСМ дивеел во центарот на Скопје: ВПЕРИЛ ПИШТОЛ во полицаец

Познат активист на СДСМ со пиштол му се заканувал на полицаец.Околу 14 часот и 20 минути на ул. „Наум Наумовски-Борче“, пред кафулето „Круг“, одејќи кон работа, полициски службеник бил пресретнат […]

Вести

Македонците се изјаснија: ВМРО-ДПМНЕ подобро управува со државата отколку СДСМ!

Угледната агенција за истражување на јавно мислење, Брима Галуп, во анкетата што опфати 1006 испитаници на возраст над 18 години, дојде до следните резултати:33,1 отсто од сите испитаници се изјасниле […]

Вести

Гласачите со огромна поддршка за ВМРО-ДПМНЕ наспроти СДСМ

Реномираната и угледна агенција за истражување на јавното мислење, Брима Галуп која ги изработува и истражувањата на јавното мислење за потребите на престижниот американски Интернационален Републикански Институт, во периодот од […]

Вести

Интерпелацијата на Олга Најденовска неоснована

За предлогот за интерпелација поднесен од опозицијата гласаа 28 пратеници, а против беа 52 пратеници.Собранието на Република Македонија доцна синоќа го отфрли предлогот за интерпелација за претседателката на собраниската Комисија […]

Вести

Видео: Димовски: СДСМ упорно ги штити професорите кои што уништија стотици студенти и фамилии

На денешната собраниска расправа во Собранието на Република Македонија пратениците дискутираат по повод точката од дневниот ред во врска со поднесената интерпелација од страна на СДСМ за работата на претседателот […]

Вести

Стевананџија: СДСМ сака да го уништи квалитетот во високото образование

Вистинска опозиција денес интерпелацијата би ја започнала со осуда за тоа што вчера се случувало на економскиот факултет. Ете, тоа е брутално кршење на правата на студентите. Мито, корупција и […]

Вести

Додека СДСМ го уништува изграденото, во ДУПКИТЕ на кумановските улици се појавија шатки!

Додека хулиганите организирани од СДСМ го уништуваат Скопје, кумановци живеат во катастрофални услови.Општината со која раководи Зоран Дамјановски од СДСМ воопшто не вложува средства за доброто на граѓаните. Затоа улиците […]

Вести

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ не ги знае проблемите на граѓаните чии интереси вели дека ги брани

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ ни најмалку не е изненадена од последниот обид на Горан Сугарески за манипулација со цел да ја изврти вистината.Во продолжение следува интегрален текст од реакцијата на […]