Ознака: СДСМ

Вести

Без избори до власт со политика „пу-пу не важи“

Наметнување, па повлекување услови за одржување избори, потоа црвени линии – па нивно бришење, па борба за договарање конкретен датум за спроведување на гласањето, по што се оживуваат подзаборавени прашања […]

Вести

Уште еден подмолен обид на соросо- сдсмовците да предизвикаат вештачка финансиска криза и да ја урнат државата

Еве како соросо-сдсмовците се обидоа да предизвикаат вештачка финансиска криза и да ја урнат државатаПриврзаниците на СОРОС и СДСМ  продолжуваат со лагите и подмолните  обиди  за рушење на државата. Веќе […]

Вести

Активистите на шарената револуција ги разгневија возачите

Денеска беа блокирани крстосниците кај Црвениот крст, Судската палата и Соборниот храм. Нејасно е дали демонстрантите и во наредните денови ќе се решат на ваков чекор, кој во секој случај […]

Вести

СДСМ бега од избори заради непрочистен список, а не дава предлог како да се прочисти

Обвинувањата на опозицијата за непрочистен избирачки список се параван, односно алатка на СДСМ за одложување на изборите. Партијата на Заев која избега од избори заради наводно непрочистен список, одбива да […]

Вести

Сакав само да го однесам болното дете на кардиологија! – Изјава на таткото нападнат од платеничките хулигани

Сакав само да го однесам детето на преглед на детска кардиологија, вели родителот кој синоќа беше физички нападнат од таканаречените шарени револуционери за време на протестите на опозицијата во центарот […]

Вести

Ослободени заложниците од СДСМ

Ослободени  заложниците од СДСМЗаложниците во Владата од редовите на СДСМ вчера конечно беа ослободени. Собранието ги констатираше нивните оставки и на нивно место назначи нови министри, пишува Пресс24. Заложниците во […]

Вести

Филип Петровски за РСМ: Овие вандали доколку мислеа дека имаат поддршка од народот ќе одеа на избори

Веќе 4-та недела како низ улиците на Македонија се протестира. Демонстрантите организирани од невладината организација „Протестирам“ гледаме како секојдневно низ улиците на главниот град а и низ другите градови низ […]

Вести

ГИ БОЛИ ВИСТИНАТА: Соросоидите се обидоа да му го хакираат профилот на Филип Петровски!

Помина една година од протестите во мај, во кои се покажа дека зад „цвеќињата и бакнувањата“ на полицајците се кријат добри актери коишто се подготвени на секакви деструктивни сценарија со […]

Вести

Петровски: СДСМ не го контролира СОРОС целосно, а пак СОРОС има огромна контрола на СДСМ!

Д-р Филип Петровски вечерва е гостин во емисијата „Во центар„ со Васко Ефтов. Една од темите кои беа предмет на дискусија е политичката криза која ја наметна опозицијата и законот за […]

Политички партии

ВМРО-ДПМНЕ: За СДСМ полесно е да се рушат државните институции, отколку да се признае сопствената некадарност

СДСМ продолжува со срамното однесување, притисокот и заканите врз Уставниот суд, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ.Во продолжение следува интегрален текст од соопштението на владејачката партија Аболицираниот криминалец Зоран Заев и СДСМ со […]

Вести

Петровски: ВМРО го стави интересот на државата пред интересот на партијата а од друга страна СДСМ ги кочи институциите

Кулминира притисокот врз државата, кулминира притисокот врз ВМРО-ДПМНЕ да се погазат некои принципи, да се погазат некои датуми! – истакна Петровски.Директорот на Државниот Архив, Д-Р Филип Петровски, имаше гостување во […]