Ознака: СДСМ

Коментари

Филип Петровски: „СДСМ манипулира за следниве работи…“

Директорот на Државен архив на Република Македонија, Филип Петровски, на Фејсбук потсетува за што сè манипулира СДСМ, а и покрај тоа нивната операција е безуспешна. Неговиот статус ви го пренесуваме […]

Издвојуваме

Фрчковски директно помогнал да се оствари посетата на Хунзите

Универзитетскиот професор Љубомир Фрчковски, кој е и поранешен министер за внатрешни работи и кандидат за претседател од СДСМ, во минатото ја дал идејата и бил еден од луѓето кои директно помогнале […]

Издвојуваме

СДСМ треба да му се извини на народот за Бранко Црвенковски

Откривањето на многу непознати (за јавноста) факти и случувања поврзани со одлуките на СДСМ во последните месеци, односно пред и во текот на локалните избори, претставуваат фактографски материјал кој треба […]

Издвојуваме

Ќерката на Фрчко со објави против Јохан на социјалните мрежи

Фамилија Фрчкоски продолжуваат со своите бисери, интересни изјави, коментари,  чиниш во Македонија има натпревар кој ке даде поглуп коментар. Слушавме за разно разни поделби на државата, за разно разни клешти, […]

Издвојуваме

Ексклузивно фото: Доказ за соработката помеѓу СДСМ и Албанците

Изборите поминаа, помина тензијата, помина еуфоријата. Дојде време да се види кој како победил и кој кому помогнал за да се случат одредени пресврти и чии цели и интереси се […]

Издвојуваме

ВИДЕО: Петров призна дека најавите за бојкот биле манипулација

Секретарот на СДСМ, Андреј Петров и екс-членот на партијата Стевчо Јакимовски, двајцата кандидати за градоначалници на Карпош, се сретнаа на ТВ дуел на телевизијата 24 Вести. Петров со една од […]

Издвојуваме

Заев: Ќе одиме на локални избори, ако се одложат за две недели

Потпретседателот на СДСМ, Зоран Заев изјави дека опозицијата е спремна да оди на локални избори доколку тие се одложат за две недели. Тоа е последниот предлог што опозицијата го достави […]

Вести

Заев во судир со Црвенковски

Градоначалникот на Струмица, Зоран Заев, повел внатрепартиска кампања за расчистување на актуелната позиција на партијата, која за него била погрешна. Заев изреволтиран од постапката на Стевче Јакимовски, со која показува […]

Избор на уредникот

Црвенковски вербално го нападна Заев

Паузата на последниот мини-конгрес на опозициската СДСМ беше време да му се одржи лекција на Зоран Заев. Бранко Црвенковски го повикал градоначалникот на Струмица за да побара од него неколку […]

Издвојуваме

Црвенковски ги дисциплинира непослушните

Се чини дека СДСМ, односно Црвенковски наспроти локалните избори полека, но сигурно го губат својот фокус. Наместо активноста да се насочи кон политичкиот конкурент, таа е насочена кон неистомислениците во […]