Ознака: СДС

Избор на уредникот Издвојуваме

Се насетува фалсификување на претседателските избори, дијаспората сосема отсечена

Статус кој се шири по социјалните мрежи, а поврзано со невозможноста на нашите иселеници да се потпишат за свој избор за кандидат за Претседател на Македонија. Фалсификувањето на претседателските избори […]

Избор на уредникот

Дилеми околу хидроцентралите. Колку всушност поседува Мицковски?

СДСМ обвини вчера дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во конзорциумот „Минка – Енерготек“, која добила право за користење на вода и закуп на земјиште за изградба на хидроцентрали во […]

Uncategorized

Независен: Мицкоски во аут, власта ќе оди директно кај пратениците

Се стеснува просторот за дискусија со пратениците на ВМРО-ДПМНЕ за обезбедување двотретинско мнозинство во Собранието за да се изведе уставната ревизија предвидена со договорот со Грција. Сепак, владејачкото мнозинство ќе […]

Вести

СМС пораки масовно се шират, некој го крши молкот на големо, ОЈО ќе реагира ли?

Како што ќе може да видите на големо се праќаат СМС пораки со кои се повикува на излезност во пресрет на пропаѓање на референдумот за промена на уставното име на […]

Вести

Како преку ноќ фирмата која го украсува Скопје стана прифатлива за Петре Шилегов и СДС?

Една фирма веќе десетина години успева да ги добие сите тендери за новогодишно украсување на главниот град, но и на повеќе општини во Скопје и низ Македонија, а за последните […]

Вести

Остануваме на улиците се додека реваншизмот на СДС не престане

Хунтата ја уништи демократијата и правната држава. Државата е заробена, а институциите претворени во алатка на партискиот врв, велат од ВМРО-ДПМНЕ.Во соопштението од партијата се истакнува дека судството е киднапирано […]

Вести

Владиниот систем за односи со јавност во времето на ВМРО- ДПМНЕ беше далеку потранспарентен, поефикасен и поефективен

Енергично и во целост ги отфрламе сите небулози, лаги и конструкции кои се истакнати на денешниот брифинг на владата, а кои се однесуваат на наводно несоодветно функционирање на владиниот систем […]

Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Договорот за добрососедство со Бугарија е само етапа до крајната цел на Заев за редефинирање на Македонија

Последиците од договорот за добрососедство со Бугарија, јавноста веќе може да ги види. Во низа се редат антимакедонските ставови кои доаѓаат од високи општествени и политички дејци од Бугарија со […]

Вести

СДСМ гласаа против предлогот на ВМРО-ДПМНЕ да се организира јавна расправа за Законот за јазиците

Пратениците од владејачкото мнозинство денес не дадоа поддршка и гласаа против организирање на јавна расправа за Законот за јазиците која што беше предлог одлука од страна на пратениците од ВМРО-ДПМНЕ.Имено, […]

Вести

Данев: Јавниот долг ќе изнесува огромни 53.5 проценти од БДП поради лошата финансиска стратегија до 2020 година на СДС

Во наредните три години расипничката власт планира брутална кражба на државата и полнење на џебовите на криминалната врхушка преку задолжувања кои ќе ги враќаме сите, истакна Драган Данев од ВМРО-ДПМНЕ […]