Ознака: СДС

Вести

ВМРО-ДПМНЕ: СДС почна да се пресметува со медиумите

ВМРО-ДПМНЕ денеска обвини дека Владата на СДСМ почнала да се пресметува со медиумите кои лидерот на партијата Зоран Заев ги прогласи за најголеми непријатели.– Тиранијата и притисокот врз медиумите е […]

Вести

Деструктивното однесување на СДС кулминираше вчера со обидот за атентат врз поранешниот министер за здравство

Деструктивното однесување на СДС кулминираше вчера со обидот за атентат врз поранешниот министер за здравство и член на извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Тодоров. СДС и невладините организации под контрола на […]

Вести

СДС и Заев долго време го подготвуваа теренот за ваквиот монструозен акт

ВМРО-ДПМНЕ во денешното пишано соопштение најостро го осудува обидот за убиство на Никола Тодоров.ВМРО-ДПМНЕ подолг период наназад предупредуваше на последиците од насилството што го промовираа СДС и нивните невладини, соросови […]

Вести

Партиската полиција на СДС го поддржува обидот за атентат врз Тодоров

Партиската полиција на Социјалдемократскиуот сојуз го поддржува обидот за атентат врз довчерашниот министер за здравство, Никола Тодоров.Како што пренесува порталот „Журнал“, полицискиот службеник Зоран Блажевски, близок до новиот министер Оливер Спасовски, […]

Вести

Трајко Славевски го разобличи неиздржаниот економски дел од програмата на СДСМ

Поранешниот министер за финансии Трајко Славевски целосно го разобличи економскиот дел од програмата на СДСМ кој е неиздржан, во гостувањето во емисијата Топ Тема на Телма телевизија.Славевски со факти и […]

Вести

СДС да се охрабри и заедно со локалните да распише и предвремени парламентарни избори

Граѓаните имаат право на ефективна локална самоуправа која ќе им биде на располагање и ќе реализира проекти во нивна полза, се вели во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.СДС вчера го манифестираше својот […]

Вести

ВМРО-ДПМНЕ: СДС да не бега и да не се плаши од распишување на локалните избори

Ја повикуваме СДС да не бега и да не се плаши од распишување на локалните избори, се вели во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ која во продолжение ви ја пренесуваме интегрално.Граѓаните на […]