Ознака: СДС

Вести

СДС секогаш се служи со интриги и манипулации со цел да ја дефокусира јавноста од вистинските проблеми

Помина еден месец откако СДС насилно изведе сценарио за избор на претседател на Собранието флагрантно кршејќи го Уставот, низа закони и Деловникот за работа на Собранието. Собранието сеуште нема никаква […]

Вести

ВМРО- ДПМНЕ: Локални и предвремени парламентарни избори се излез од кризата во која СДС ја втурна државата

Целиот овој период парламентарното мнозинство се однесува неодговорно и не покажува никаков интерес за деблокирање на процесите во државата. Ваквото недговорно и деструктивно однесување на СДС граѓаните го гледаа и кога […]

Вести

Додека ВМРО-ДПМНЕ гради и создава за доброто на сите, СДС продолжува со своите интриги и манипулации кон граѓаните

ВМРО-ДПМНЕ континуирано создава и придонесува во интерес на сите граѓани, додека СДС продолжува да се занимава со интриги, шпекулации и деструкција, велат од партијата.ВМРО-ДПМНЕ во изминатиов период работи на реализација […]

Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Шекеринска и СДС наместо да се занимаваат со шпекулации, да го слушнат гласот на граѓаните и во најкус рок да овозможат одржување на избори

Радмила Шекеринска е политичар кој македонската јавноста го знае по една од најголемите измами во историјата на демократска Македонија – „Бонбона бизнисот“, велат од ВМРО-ДПМНЕ.Во продолжение следува интегрален текст од […]

Вести

Смртни закани кон новинарите и медиумите кои не мислат како Заев

Закани по живот на новинарите, цензурирање имиња во емисии, сечење телевизиски прилози , заплашување на луѓето, насилство и слично се дел од старо-новата програма на се уште неизбраната “реформска влада” […]

Вести

Груевски: Целта на СЈО е уништување на ВМРО-ДПМНЕ во корист на СДСМ, преку лаги и измислици

Случаите покренати од страна на СЈО се темелат на невистини и манипулации и имаат за цел политички прогон за раководството на партијата и мое лично, а со цел да се […]

Вести

Еве ги пратениците на СДС кои гласаа за Законот за изградба на автопатските делници

Не е точно дека за предметот кој СЈО го нарече „Траекторија“ не бил применет Законот за јавни набавки. Собранието уште во 2013 година донесе Закон за изградба на автопатските делници за кој расправаа […]