Ознака: СДС

Вести

ВМРО- ДПМНЕ: СДС нема капацитет да направи нешто за социјалните работници

ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение реагираше на денешната изјава на Мила Царовска од СДСМ оценувајќи дека е срамно и лицемерно оваа партија да зборува за социјалната заштита затоа што во времето кога […]

Вести

ВМРО- ДПМНЕ: Мора да има одговорност за политичкото насилство на Заев и СДС

Жарко Кузмановски, Ненад Серафимовски, Сашо Самојловски, Бобан Ивановиќ, Горан Илиевски, Исамедин Османи, Љубиша Аранѓеловиќ и Горан Стојменовиќ, засекогаш ќе останат запишани меѓу хероите кои се бореле и ја создале Република […]

Вести

Груевски: Со свесното прекршување на законските процедури СДС најдиректно ги предизвикаа настаните

Го осудувам начинот на кој СДС и другите партии кои ги поддржуваат одлучија денес да направат обид незаконски да озберат претседател на парламентот, еклатантно кршејќи ги сите демократски и законски […]

Вести

Исмаили: За реактивирање на рамковниот договор потребно е 2/3 мнозинство во собранието

Ерол Исмаили на својот фејсбук профил објави статус наменет за СДС.Уставот е јасен и прецизен! СДС не смее да ја става државата во заложништво само за да ги исполни желбите […]

Вести

Се разболеле началниците поставени од Спасовски кои требаше да бидат разрешени!

Началниците на секторите за внатрешни работи на Куманово и Струмица се на боледување, објави Алфа.Нивното боледување се поклопува со терминот кога требаше да ги напуштат началничките функции, на кои ги […]