Ознака: сеат

Македонија Црна хроника

Тешка сообраќајка кај фонтаната во Градски парк

Сообраќајката се случила утрово на кртосницата кај фонтаната во Градскиот парк во Скопје. Возач со автомобил марка „Сеат“ се забил во улична светилка и излетал на паркингот, потврдуваат од МВР. Во […]

Автомобилизам

SEAT го претстави Leon SC за да освои нови клиенти

Брендот SEAT во понеделникот претпладне го претстави новиот Leon SC на саемот за автомобили во Женева, автомобилот којшто ја претставува втората фаза од лансирањето на компактни автомобили во фамилијата на […]