Ознака: себастијан швајнштајгер

Сцена

Поради оваа песна Ана ЗАПЛАКАЛА НА СВАДБА: Бастијан ги видел нејзините солзи и побарал нешто повесело!

Како што тврдат добро известени извори, Нина Бадриќ на свадбата на Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер пеела тажни песни по што многу рано ја тргнале од сцената.Иако Ана сакала да […]

Сцена

Новак Ѓоковиќ со чудна реакција на мажачката на Ана Ивановиќ!

Се омажи убава Ано. И тоа два пати! Сите очи беа вперени во златната двојка господин и госпоѓа Швајнштајгер, но некои погледи беа свртени кон Новак Ѓоковиќ.Новак Ѓоковиќ и Ана […]

Сцена

Ана Ивановиќ ќе се мачи со свекрвата. Еве зошто!

Иако Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер неколку пати ја одложуваа венчавката, очигледно и овојпат ѕвездите не им се наклонети. Душан Величковиќ, еден од најпознатите астролози, направи споредбена натална карта на […]

Сцена

Швајни и Ана со ИЗНЕНАДУВАЧКА ВЕСТ само неколку дена по свадбата!

По венчавката во Венеција, српската тенисерка и германскиот фудбалер наводно планираат уште една свадба во Нови Сад.Тенисерката Ана Ивановиќ и нејзиниот новопечен сопруг Бастијан Швајнштајгер се венчаа во Венеција, каде […]