Ознака: северен ветер

Вести Македонија

Облачно и врнежливо со северен ветер и пад на температурата

Денес во земјава времето ќе биде претежно облачно, со повремени врнежи од дожд, засилен северен ветер и значително опаѓање на температурата. Од УХМР најавуват дека времето ќе биде претежно облачно […]

Вести Македонија

Сончево со северен ветер и температура до 33 степени

Во земјава времето денес ќе биде претежно сончево и ветровито, со засилен северен ветер кој на места ќе достигнува брзина и над 70 км/час. Максималната температура ќе се движи од 25 […]

Вести Македонија

Времето претежно сончево со засилен северен ветер

Во земјава денес времето ќе биде претежно сончево и ветровито со засилен северен ветер, кој на места ќе достигнува брзина и над 70 км/час. Утринската температура ќе се движи помеѓу […]

Вести Македонија

Денес сончево со умерена облачност и северен ветер

Во земјава времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне претежно во западните делови ќе има изолирана појава на пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен на места засилен северен […]

Вести Македонија

Денес умерено облачно со северен ветер и температура до 34 степени

Денес во земјава времето ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Попладне и кон крајот на денот ќе има услови за локален дожд. Утринската температура […]

Вести Македонија

Сончево со локална облачност и северен ветер

Денес во земјава времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен до засилен ветер претежно од северен правец кој долж Повардарието повремено ќе се засилува. […]