Ознака: северна каролина

Живот

САД: Корисниците на социјална помош тестирани за злоупотреба на дрога, резултатите се нереални

Во првиот круг на тестирањата се тестирани 89 од 7600 граѓани-корисници на мерките на власта.Неодамна, државата Северна Каролина имплементираше закон според кој сите корисници на социјална помош мораат да бидат […]

Вести

Уште една држава на САД го забрани Шеријатското право: Муслиманите гневни

Северна Каролина штотуку презема огромен чекор за да се осигури дека Уставот на САД и Уставот на државата ќе биде единствениот што ќе се применува во судовите, и со тоа […]

Видео

ПРОНАЈДЕНА ЗМИЈА ОД 300 КИЛОГРАМИ: Тоа не може да биде точно. Или може?

Се појавија извештаи, но и снимки дека наводно група работници извлекле змија од 30 метри и 300 килограми од езеро во Северна Каролина.Потоа, тие ја повикале полицијата додека почнале да […]

Црна хроника

Тинејџерка починала поради опасност која ДЕМНЕ во базените!

Аква паркот во Северна Каролина (САД), е затворен откако 18-годишната Лорен Сајц починала поради тоа што во организамот внела амеба која го јаде мозокот.„Првите резултати покажаа дека оваа опасна амеба […]