Ознака: северна

Избор на уредникот

Емигрант нуди 100 долари за кршење на табла на институција во Прилеп (фото)

Емигрант нуди 100 долари за кршење на табла на институција во Прилеп (фото) Според објавата која што ја поставил на Фејсбук нашиов емигрант бара некој „храбар“ кој што би ја […]

Вести

Пристигнаа првите униформи со новото име на државата, МВР станува СЕВЕРНА

Како што може да се види полицијата наскоро ќе се ребрендира. Новите униформи го имаат името кое им се допаѓаше на странците и кое беше донесено наспроти изразената волја на […]

Вести Видео

Пандов: Името Република Македонија нема да се врати! (видео)

Во својот настап на Само Вистина од пред некој ден Александар Пандов изрично изјави дена ВМРО-ДПМНЕ нема да го врати името Република Македонија ниту да има 111 пратеници. Тој рече […]

Сцена

Лозано појасни дека неговата изјава за Македонија не била политичка!

Едни го возвеличија, додека други го исплукаа. Лозано очигледно не го издржа притисокот и мораше да го појасни својот настап од пред некој ден. Според нас коректно се дистанцираше од […]

Избор на уредникот

Медена земја, сладок мед и горчлива политика

Медена земја, земјата која е препознатлива по медот, неговото производство, квалитетот на истиот, традиционалното одгледување на пчелите кое трае со векови од луѓе кои пчелите ги имаат издигнато на ниво […]

Избор на уредникот

ЛАМПИОНОТ СО „СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА“ ОД ЛОНДОН СЕГА ВИCИ НА ЕЛКАТА НА ЗАЕВИ

Не знаеме дали е ова за фалење или… Меѓу новогодишните украси на елката на Заеви, виси и лампион на кој пишува „Северна Македонија“. Но, тоа не е било кој лампион […]

Коментари

Мицковски и Локвенец се скараа кој е повеќе за Македонија, а кој е повеќе против СЕВЕРНА

Тоа е таа наша реалност. Сите го лажат сопственото членство дека се против СЕВЕРНА а за потребите на следните избори. А всушност сите се подржувачи и на Преспанскиот договор и […]

Коментари

СИТЕ СРЕЌНИ ЗЕМЈИ НАЛИКУВААТ ЕДНА НА ДРУГА, СЕКОЈА НЕСРЕЌНА ЗЕМЈА Е НЕСРЕЌНА НА СВОЈ НАЧИН…

Нашиот е најтежок. Вистина сме мала држава, но жално е што станавме безимени, ситни и незначајни. И покрај тоа што државниот врв поништи и се откажа од се што е […]

Македонија

И АРМ од денес е Северна

Претседателот на државата и врховен командант на вооружените сили Стево Пендаровски вчера ја потпишал уредбата за ознаките на униформите на Армијата и отсега натаму, како што изјави, ќе биде Армија […]

Македонија

Милошоски ја пречкрта “Северна“ во Стразбур

Во Парламентарното Собрание на Советот на Европа Антонио Милошоски не дозволи да ја претставува “Северна” Maкедонија, па ја пречкрта придавката “Северна“. – Македонија е името на народната воља, согласно референдумите […]

Избор на уредникот

Филип Петровски: Прилози кон кампањата. Согледби од друг агол!

#Сподели #Критикувај #СобориГиЛажнитеАргументиНаОвој #ШтоЛажеБеСегаОвој #ПакЛиЌеЈаНапаѓаГогичка <<<Прилози кон кампањата. Согледби од друг агол…>>> Кампањата денеска започна. Три кандидати за СЕВЕРНА, ниту еден за Македонија. Забрзано, пред наши очи, со помош на […]