Ознака: северна

Бавча Избор на уредникот

ФН: РОДЕНО ПРВОТО СЕВЕРНОМАКЕДОНЧЕ: Заев му подари бугарски пасош и карта за Германија

Добри вести од Северна Македонија. Само неколку часа по промената на името во комплексот на клиники се роди и првото Северномакедонче, трето дете на Марија и Ѓорѓи од Козле. Другите […]

Вести

Опседнатост со избори. Зошто Мицковски не побара и локални на куп?

Ја знаете народната кој за што „момата за поштењето“? Е така и „нашето раководство“ од „најпоштената“ врхушка на сите времиња. Избори па избори. Да не се повикуваме на „село гори […]

Вести Македонија

Македонија отиде во историјата. Конечно успеаја плановите да се разнебити една красна држава

Македонија отиде во историјата. Конечно успеаја плановите да се разнебити една красна држава… Греота за генерации и генерации кои ги положија своите коски за оваа држава… изгласан е амандманот 33 на […]

Избор на уредникот

Тажните СЕВЕРНОмакедонски ликови – според Петар Колев. Добро е да се погледа

Моментално најтажен СеверноМакедонски лик: 1. Бивши непоколеблив учесник во Шарената револуција 2. Башибузукот на СМРДСМ е ист со шпиунските прес конференции против ВМРОбовите 3. Странски служби брат хахаха 4. Сите […]

Вести

Ким Јонг Ун ја повика војската да се подготви за војна

Севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ун ја повика војската да биде максимално подготвена за војна, додека севернокорејскиот печат пренесува дека Пјонгјанг го прогласил за неважечки договорот за примирје со којшто во […]