Ознака: севернокорејски

Кошарка

Севернокорејскиот лидер бил фан на Чикаго и Тони Кукоч

Познато е дека претседателот човек на Северна Кореја, Ким Јонг Ун, ја обожува кошарката. Најдобар пример за тоа е неодамнешната посета на Пјонгјанг, на поранешната НБА Денис Родман.Исто така, еден […]