Ознака: седуммина ранети

Свет

Уште еден напад во САД вчера – во пукање на детско игралиште најмалку седуммина ранети

Во пукање во парк на детско игралиште во Чикаго, во сојузната држава Илиноис, ранети се најмалку седум лица, пренесува телевизијата NBC News повикувајќи се на полициски извори. Инцидентот се случил […]

Балкан Вести

Еден убиен и седуммина ранети во затворот Коридалос во Грција

Како што пренесува “Катимерини“ едно лице убиено, а седум затвореници ранети е билансот од масовната тепачка на група Албанци со затвореници од Грција и Грузија, на психијатрискиот одел во затворот Коридалос, еден […]