Ознака: седум лица

Македонија

Во тешка сообраќајка на патот Тетово – Брвеница повредени седум лица

Седум лица на возраст од 17 до 38 години се повредени во тешката сообраќајна незгода што се случи ноќеска на патот од Тетово кон Брвеница. Сообраќајката се случила при судир на […]

Македонија

Седум лица потешко повредени во сообраќајни незгоди во Скопје

Седум лица се здобиле со тешки, a осум лица со лесни телесни повреди во 10 од вкупно 15 сообраќајни незгоди што се случиле изминатото деноноќие на подрачјето на Град Скопје. […]

Живот

Само вчера седум лица каснати од кучиња скитници, тетанус нема

На Клиниката за инфективни болести речиси цела седмица немаат тетанус вакцина или серум. Од таму информираат дека ги потрошиле количините бидејќи имаат зголемен број на пациенти кои имаат потреба од ваква […]