Ознака: сезона на одмори

Македонија

Сезона е на одмори, да фаќаме сеир каде ќе летуваат Заев, Мицкоски и министрите

Премиерот, Зоран Заев, од денеска, според најавите од Влада заминува на одмор. Прво ќе летува во Охрид, а потоа заминува во Грција. Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по вчерашниот празник […]