Ознака: сека алексиќ

Сцена

„Со неговата смрт замина и дел од мене“: Сека Алексиќ проговори за најголемата загуба во животот

Пејачката Сека Алексиќ ја отвори душата за нејзиниот татко Милорад, кој почина пред четири години. Многу ми недостига татко ми, многу често се сеќавам на него. Кога човек ќе го […]

Сцена

БОРБАТА НА СЕКА ЗА ПОТОМСТВО ТРАЕЛА 7 ГОДИНИ! Пејачката откри низ што сѐ минала на тоа патување: „Пиев масло од Свети Нектариј, се причестив и отидов на ИН ВИТРО!

Нејзиниот пат до потомството не беше воопшто лесен. Пејачката Сека Алексиќ на својот YouTube канал го откри своето искуство со ин витро оплодувањето. – Мојот пат до потомството не беше […]

Сцена

Нема да ви се верува: Еве колку пари заработува Цеца од Instagram

Анастасија Ражнатовиќ, Сека Алексиќ и Маја Беровиќ ја достигнаа магичната бројка од милион следбеници на Инстаграм, па заработуваат одлично од социјалните мрежи. Разновидноста ја потресува кризата поради корона вирусот, но […]

Сцена

Сека го батали ПЕЕЊЕТО?! Еве во што ќе се обиде пејачката, долго размислуваше дали да ја прифати понудата

Пејачката Сека Алексиќ во голема мерка се подготвува за новата ТВ-емисија што наскоро ќе започне на една телевизија, каде што ќе биде водителка. Оваа емисија се вика „Мајки и снаи“, […]

Сцена

„Таквите ги блокирам“: Сека Алексиќ јавно проговори што мисли за Луна Џогани

Во последното интервју, Сека Алексиќ се осврна на фактот дека многу јавни личности истакнуваат дека имаат обожаватели, иако немаат покриеност за тоа. – Денес сите имаат обожаватели. А, учесниците во […]

Сцена

Е, ова е домаќинка: Пејачката Сека Алексиќ прави ајвар и пие ракија!

Пејачката српска пејачка Сека Алексиќ ужива со семејството во нејзиниот дом во Стара Пазова. Сека своето слободно време го поминува дома, каде ужива со своите синови Јаков и Јован и […]

Сцена

Сека Алексиќ започнува нов бизнис- го батали пеењето и замина таму каде се вртат големи пари

Српската пејачка Сека Алексиќ на својот Инстаграм профил сподели видео со кое фановите буквално ги остави без зборови. Таа во последниот период им посветува многу време на своите две деца […]

Сцена

Српската пејачка се разголи, но дома, покрај својот базен!

Пејачката Сека Алексиќ и нејзиниот сопруг Вељко, на крајот на јануари, станаа родители на синот Јован, а претходно го добија својот прв син Јаков во 2016 година. Кратко по породувањето, […]