Ознака: сека алексиќ

Сцена

Сека Алексиќ ја запали македонската публика

Српската фолк пејачка Сека Алексиќ, го резервираше овој викенд само за македонската публика. Таа во петокот, на 15 фебруари настапи во дискотеката Селект во Струмица, а во саботата во скопскиот […]

Сцена

Јелена Карлеуша и Сека Алексиќ на скриена камера!

Новогодишната скриена камера на телевизија Пинк со Јелена Карлеуша и Сека Алексиќ како главни актерки, веќе со денови крева прашина кај јавноста. Во видео снимката емитувана во синоќешната емисија Папарацо […]

Сцена

Непозната девојка помеѓу нозете на Сека Алексиќ

При настапот и концертот во Чикаго, српската пејачка Сека доживеа неочекувано изненадување. Имено непозната девојка за време на една од нејзните изведби, незабележително легнувајќи во даден момент се нашла помеѓу […]