Ознака: сека алексиќ

Сцена

Сека Алексиќ објави несекојдневна глетка од својот прекрасен двор

Пејачката Сека Алексиќ често споделува фотографии од својот дом на социјалните мрежи, но тоа што го покажа овојпат, воодушеви многумина. Сека го фотографираше својот двор, а потоа ја објави фотографијата […]

Сцена

Алчноста е поголема болест од коронавирусот!

Популарната пејачка ужива во својот дом со семејството, и посебно со своето новороденче Јован, а нивната идила ја расипа неочекуваната состојба во светот. Откако е прогласена вонредна состојба во Србија […]

Сцена

Масло и 7 кандила: Еве што Сека мораше да прави за да на свет го донесе Јован, a за да забремени била и во овој манастир во Грција!

Српската пејачка Сека Алексиќ утрово се породи со своето второ дете кое наместо Исак го крсти Јован во знак на светецот кој го прослави како семејна слава пред два дена. […]

Сцена

Прва фотографија од синчето: Сека Алексиќ по втор пат стана мајка, бебето нема да се вика Исак

Српската пејачка Сека Алексиќ се породи и по вторпат се реализираше во улогата на мајка. Имено, пејачката пред неколку месеци го откри полот на бебето, односно откри дека очекува момче […]

Сцена

Дара Бубамара лута на бремената колешка Сека Алексиќ: „Бог се ќе и врати“

Фолк пејачките Дара Бубамара и Сека Алексиќ минатата година се скараа, откако Сека закажала концерт само 7 дена пред Дара Бубамара во белградската арена, а сега изјави дека се надева […]

Сцена

Го чека своето второ дете, а планира да има пет: Овие имиња славната пејачка ги избрала од Библијата

Сека Алексиќ ужива во својата бременост, а неодамна откри дека се чувствува подобро од кога било и сподели планови за големо семејство. Популарната пејачка веќе го има тригодишен син Јаков. […]

Сцена

Уапсен братот на Сека Алексиќ- кога ќе дознаете во која позната мафија од регионот членува и како се заканува ќе се стресете

Родениот брат на пејачката Сека Алексиќ, Надџад Рамиќ (41) е уапсен вчера поради сомнеж дека се обидел да изнуди 2.000 евра од сопственик на продавница во Стара Пазова. Тој му […]

Сцена

Сека Алексиќ ја преплавија со евра, парите паѓаа на земја, а потоа следуваше потег од пејачката кој никој не го очекуваше

Пејачката Сека Алексиќ направи вистински хаос на прославата на 18-от роденден на синот на Бобан Рајовиќ во еден познат белградски ресторан. Но, она што им го привлече вниманието на сите […]