Ознака: сека алексиќ

Живот

Посебна празнична магија: Домот на славната пејачка блесна на Велиден

Пејачката Сека Алексиќ важи за голем верник, а секој празник го одбележува со богата трпеза. Така и за овој Велигден, таа до најситен детаљ го уредила својот дом во Стара […]

Сцена

Сека Алексиќ ја прогласија за луда бидејќи ова го препорачува на фановите

Фолк ѕвездата Сека Алексиќ се најде во центарот на вниманието поради својата објава на социјалните мрежи. Имено пејачката предизвика гнев кај нејзините фанови бидејќи објави фотографија на која има книга […]

Сцена

Сека по секс скандалот на Дара Бубамара и порача да гаси интернет, а таа брутално и врати „Дебала ****** и ќути!“

Откако после објавеното експлицитно видео на Дара Бубамара се огласи Сека Алексиќ, експресно возврати и првата. Имено, Сека не ја прозва директно својата колешка, но се претпоставува дека пораката била […]

Сцена

Непознати детали од детството на Сека Алексиќ: „Некогаш немав ни за ужина“

Фолк пејачката Сека Алексиќ денес ужива во огромно богатство и може све да си дозволи, но не отсекогаш живеела во такви услои. Сека никогаш не крие дека пораснала во сиромаштија. […]

Сцена

Сопругот и пријде на Сека во базен, а поради местото каде ја гризна пејачката

Познатата српска пејачка Сека Алексиќ заедно со својот сопруг е на одмор во Словенија. Пејачката објави видео на својот Инстаграм профил од една позната бања додека Сека и нејзиниот сопруг […]

Сцена

Сека Алексиќ облече бикини па позираше покрај базенот: Што пишува на нејзините бикини?

Популарната пејачка Сека Алексиќ ова лето нема да оди на летен одмор поради бројните настапи, па затоа секој слободен миг го користи поминувајќи го со своето семејство. На пејачката дефинитивно […]