Ознака: сека

Сцена

Без грам шминка: Нема да ја препознаете Сека во вакво светло

Пејачката Светлана Сека Алексиќ ги заинтригира своите фанови со фотографија која ја споделила на Инстаграм, а на која открива сѐ, а ништо не покажува.Сека се фотографирала во својот дом прекриена […]

Сцена

Десет илјади лајкови: Прва супер секси слика од Сека Алексиќ по породувањето!

Фолк ѕвездата никогаш не изгледала подобро, а фановите се воодушевени. Сека откако го роди синот Јаков, изгледа неверојатно добро. Таа ужива во мајчинството, а социјалните мрежи ги користи за да го […]

Сцена

Кралски третман: Колку пари чинеше породувањето на Сека!

Сека две недели порано се породи во Белград. Сека и нејзиниот сопруг Вељко во саботата станаа родители на малиот Јаков, кој на свет дојде две недели порано. Среќната пејачка се породи […]

Сцена

Цеца прва ѝ честитала на Сека за раѓањето на синот! Еве што напишала!

Сека Алексиќ, денес на свет донесе син, кој заедно со сопругот Вељко, му го дадоа името Јаков.Меѓу првите, на Сека ѝ честиташе најголемата балканска фолк ѕвезда Цеца, преку Инстаграм. „Честито […]