Ознака: секс-поза

Љубов и секс

“Возбуден питон” е новата секс поза

Ако сакате да внесете промена во својот сексуален живот, сакате да го збогатите, или едноставно ви здодеале познатите пози кои воглавно ги практикувате, пристигнува решението… Имено, Интернет корисниците, на различни […]

Љубов и секс

Што говори неговата омилена секс-поза за неговиот карактер?

Потребно: Секој маж има омилена секс – поза. Но, можеби не сте знаеле дека неговата омилена поза освен физичката кондиција, открива и некои тајни за неговиот карактер. Неговиот пристап кон […]

Љубов и секс

Најдобра секс поза за уморни парови

  Често поради работа или некоја друга активност времето за сексуални активности се скратува. Понекогаш навистина сте уморни  и наместо секс одбирате некоја друга активност со помалку напор. Но, ако […]

Љубов и секс

Сигурно не сте ја пробале: Позата перек ќе ве доведе до врвен оргазам!

Оваа поза гарантира неверојатно уживање што потполно ќе ве излуди вас и вашиот партнер Ако на вашиот сексуален живот му треба нешто ново, тоа би можела да биде позата перек. […]

Љубов и секс

Внимавајте- ова е најопасната секс поза

Неодамнешната студија од Универзитетот во Бразил објавена во списанието „Advances in Urology“, открива дека сексуалната поза кога жената е озгора може да биде мошне опасна.Истражувачите ги проучувале исклучиво само повредите […]

Љубов и секс

Секс поза за која никогаш не сте слушнале а гарантира оргазам!

На многу жени им е тешко да доживеат оргазам без стимулација на клиторисот но постои поза која во целост ќе го реши тоа.Станува збор за позата мачка…Позицијата мачка претставува варијација […]

Љубов и секс

Ова е НАЈОПАСНАТА секс поза!

Неодамнешната студија од Универзитетот во Бразил објавена во списанието „Advances in Urology“, открива дека сексуалната поза кога жената е над мажот може да биде мошне опасна.Истражувачите ги проучувале исклучиво само […]