Ознака: секс совети

Љубов и секс

Како да ги запалите страстите во кревет и покрај високите температури и промените на расположението?

Во текот на летото, блискиот контакт не изгледа толку примамлив, а прекумерното потење во моменти на најголема страст не е многу секси. Сепак, постојат три начини да ви помогнеме да уживате […]

Љубов и секс

Саманта е ескорт дама и открива пет работи кои мора да ги знаете за вашиот маж

Ескорт дама од висока класа Саманта, открива она што е потребно на мажите, а жените забораваат на тоа.Таа го знае тоа најдобро, бидејќи заработува токму од тоа, дава на мажите […]

Љубов и секс

Зачинете го сексот со „палави“ трикови: Топ 20 перверзни идеи!

Кога сексот станува монотон, доволна е само една искра да го разгори и да го направи како на самиот почеток од врската. Еден месец уживате во најдобриот секс, а другиот месец […]

Љубов и секс

7 Кратки и корисни совети за подобар секс

Еве неколку идеи како да го подобрите вашиот сексуален живот.   Светло – Искористете го светлото и направете романтична атмосфера. Затемнете го просторот, доколку тоа не е возможно изгаснете го и […]