Ознака: секс

Љубов и секс

Зошто сексот на плажа е навистина лоша идеја?

Со оглед на тоа што сите сме преплавени со романтични филмски сцени покрај море, многумина сметаат дека сексот на плажа звучи навистина секси. Море, плажа, песок, вие двајцата сосема сами […]

Љубов и секс

Најдоброто време за секс е во 3 попладне

Сите знаат дека тајната за разгорување на сексуалната искра е да закажете романтичен состанок и да додадете специјални елементи како секси долна облека, свеќи, вино, музика… Експертка за секс и […]

Љубов и секс

Мажите ѝ нудат пари и купуваат подароци, но не поради секс, оваа жена се нарекува “финансиска домино дама”

Таа тврди дека мажите сакаат да ги понижува и за тоа ѝ плаќаат пари. Ава од Австралија е “финансиска домино дама”, која живее раскалашен живот, кој мажите, нејзините клиенти со […]

Занимливости

Скопски швалерај: Се залепив за жена тешка како „црна земја“

-Да си „швалер“ е уметност, и некои од нас ја имаат усовршено до крајни граници.Таквите луѓе уживаат во девојката со која се гледаат тајно на вистински начин, заради нив самите, […]

Љубов и секс

Имате многу ретко секс со партнерот? Ова се 7 – те причинители

Иако љубовта е најважната работа во врската, страста исто така игра многу важна улога во љубовната врска. Кога страста исчезнува, со текот на времето и љубовта се губи, а ние […]

Љубов и секс

Вашите години одредуваат во кој дел од денот сексот ќе ви биде најдобар

Експертите кажуваат дека јачината на либидото зависи од прериодот во денот и староста и дека не е сеедно во колку часот ќе имате секс. На пример за лицата кои имаа […]

Љубов и секс

Секс кој може да биде многу опасен за мажите

Сексот е здрав, прави да се чувствуваме подобро, дури и да изгледаме подобро. Меѓутоа, новото истражување покажува дека не е сосема така… Редовните сексуални односи на постара возраст можат да […]