Ознака: селен

Кулинарство

Леќа во црно вино и селен со супа од печени компири и вербена

Во рамки на 5. Недела на италијанската кујна на тема: „Искуства и вкусови од италијанските територии, 200 години од раѓањето на Пелегрино Артузи“, Gotvi.mk се приклучува преку објава на вкусни […]

Живот

Ако ве болат мускулите, ви паѓа косата и имате бели дамки на ноктите значи страдате од…

Селенот му е потребен на организмот за правилно функционирање на тироидната жлезда, а може да помогне за заштита од слободните радикали и рак.Недостатокот на селен води до болки во мускулите […]