Ознака: селфи

Живот

Објавувањето на селфи фотографии не е секогаш само забава: Може да доведе и до психолошки проблеми

Луѓето кои често објавуваат т.н. селфи фотографии, ги обележуваат местата каде што се и редовно се пријавуваат на своите следбеници на социјалните мрежи, најчесто тоа го прават за да привлечат […]

Живот

Смрт поради селфи

Жена во Австралија паднала од карпа откако се обидела да направи селфи. Во моментот на несреќата, 38-годишната Роси Лумба била со сопругот и детето во Националниот парк Грампијанс во австралиската […]

Занимливости

Опасен тренд на Скијатос: Нова идеја за “селфи“ која е ризична по животот на туристите

Можноста за невообичаена фотографија е неодолива за селфи-авантуристите, кои за таа цел одат во радиоактивни градови, езера или се качуваат на огромни височини, поради што има и најмногу несреќни и […]

Ракомет

Браво момци! Вардарци објавија победничко селфи од соблекувалната

Вардар е нов шампион на Европа, откако во финалето на Лигата на шампиони го совладаа Веспрем со 27-24. Македонскиот гигант играше добар меч од самиот почеток, иако на стартот на […]

Занимливости

„Селфи“ ќе ја чинеше живот: Се приближи до јагуар, па животното ја нападна

Во зоолошка градина во Аризона јагуар нападна жена која ја прескокна заштитната ограда за да направи селфи со животното. Нејзините повреди не се опаси по живот, а инцидентот се случил […]

Нега и убавина

Селфи филтерите ги мотивираат жените да одат на пластична операција: Хирурзите загрижени поради бизарните барања, а еве што најчесто се бара

Филтерите станале сè позастапени на сите социјални мрежи, а луѓето се сè позависни од нивното користење. Меѓутоа, поголем проблем е тоа што ја менуваат сликата за изгледот на луѓето, кои […]