Ознака: селфи

Занимливости

„Селфи“ ќе ја чинеше живот: Се приближи до јагуар, па животното ја нападна

Во зоолошка градина во Аризона јагуар нападна жена која ја прескокна заштитната ограда за да направи селфи со животното. Нејзините повреди не се опаси по живот, а инцидентот се случил […]

Нега и убавина

Селфи филтерите ги мотивираат жените да одат на пластична операција: Хирурзите загрижени поради бизарните барања, а еве што најчесто се бара

Филтерите станале сè позастапени на сите социјални мрежи, а луѓето се сè позависни од нивното користење. Меѓутоа, поголем проблем е тоа што ја менуваат сликата за изгледот на луѓето, кои […]

Занимливости

Водителот сакаше да направи селфи среде вестите, потоа падна од столчето

Водителот на Фокс Њуз Рајмонд Ајоро стана хит на интернет откако сакаше да направи селфи со својата колешка водителката Лаура Играхам. Водителскиот пар среде емисија извади пиво за да наздрави […]

Занимливости

Скандал: Медицинска сестра сакала што е можно побрзо да направи селфи со новороденчето

Една медицинска сестра веднаш после породувањето, на социјалните мрежи објавила фотографија со бебето, не забележувајќи дека жената која штотуку се породила никако не била подготвена за камера. Додека некои родители […]

Uncategorized

Цеца објави селфи од автомобилот пред доаѓање во Охрид, а еден детаљ ги побуди мислите кај момците

Балканската мега ѕвезда Светлана Ражнатовиќ Цеца своите фанови на социјалните мрежи редовно ги радува објавувајќи фотографии од секојдневниот нејзин живот.Така беше и овој пат кога пејачката прикачи фотографија на својот […]

Вести

Болничарката од скопската клиничка болница која се сликаше со пациент пред умирање е суспендирана

Болничарката која речиси пред една година се сликаше селфи со пациент пред умирање е суспендирана од своето работно место на Одделението за Неврологија во Градската болница „8 Септември“, потврди за […]

Сцена

Џенифер Лопез направи селфи на скали па покажа повеќе од што сакаше

Иако е во петтата деценија од животот Џенифер Лопез изгледа неверојатно.Таа на својот Инстаграм профил објави селфи фотографија, на скали, во бел елегантен фустан, кој изгледа е прекраток, па не […]

Сцена

Ова селфи од ТЛЗП ги сруши сите рекорди!

Ова е најубавото селфи од ТЛЗП. Едита и водителката направија селфи за паметење, а пејачката напиша дека според неа водителката e дефиниција за стил и убавина.Едита и водителката направија селфи за […]

Занимливости

Објавил селфи со својата сопруга па ја разбесни цела нација

Само три дена откако Саудиска Арабија објави дека на жените конечно ќе им биде дозволено да возат автомобили, еден маж вработен во една нафтена компанија на својот Твитер профил објави […]