Ознака: семејна драма

Црна хроника

Епилог од семејната драма во Кочани: Таткото мртов, мајката повредена, синовите приведени

На 30.09.2019 во 05.20 часот во СВР Штип, Д.С. (30) од Кочани пријавил дека во семејниот дом на улица „Климент Охридски” во Кочани неговиот татко В.С. (55) со остар предмет […]

Црна хроника

Семејна драма во Кочани: 55-годишник починал од убодна рана на градите

Според информациите од СВР Штип утрово околу 05:20 часот во полициска станица во Кочани од 30 годишник било пријавено дека во нивната семејна куќа на улицата “Климент Охридски” во Кочани […]

Сцена

Пекол: Жена ми е кафеана во која секој може да влезе

На вчерашното сослушување во судот во Белград Беквалац открила непријатни детали од брачниот живот со Лазукиќ. Проблемите почнале многу пред минатата недела, дознава Свет. Уште од самиот почеток нивниот брачен […]

Црна хроника

Љубоморниот сопруг ја нападнал додека спиела

Скопјанката А.Д. (37) синоќа во полициска станица го пријавиле својот сопруг кој физички ја нападнал.Како што информираат од полицијата таа пријавила дека додека спиела во семејниот дом, нејзиниот сопруг А.Д.(41), […]